Tipy na výlety

Penzion chata Bouchalka se nachází přímo v srdci Jizerských hor ve městě Desná.

Pěšky, na kole, či autem máte nespočet možností na výlety, túry a poznávání. V tomto článku z vlastních zkušeností doporučíme některé lokality a tipy na výlet.

ZIMNÍ OBDOBÍ

sjezdovky

Sjezdovka Parlament - Desná - délka sjezd. cca 700m - poloha: 150m pod naší chatou, v současné době nejisté otevření v zimě

Sjezdovka U Čápa - Příchovice - délka: 800m - poloha: 2 km od naší chaty v nedaleké vesničce Příchovice

Černá říčka - Desná - délka: 650-1000m - poloha: 1 km od naší chaty, také ve městě Desná

Ski areál Paseky - Paseky nad Jizerou, délka: 1700m - poloha: cca 5 km od naší chaty, mnoho sjezdovek pro začínající i pokročilé lyžaře + snowpark pro snowboardisty a skokany na lyžích

Areál Rejdice - Kořenov, délka: 950m, od naší chaty 3 km, ráj pro všechny snowboardisty, neboť vedle téměř kilometrové sjezdovky, se nachází největší snowpark v ČR! 

Ski Areál Čertova hora - Harrachov - zde najdete mnoho vleků, sjezdovek, od naší chaty je Harrachov vzdálen 10km, doporučujeme areál Rejdoviště, neboť zde není tolik lidí jako na centrální sjezdovce.

běžecké tratě

 

  nejvýše položená osada v ČR - Jizerka, doporučujeme navštívit jak v létě na kolech, tak i v zimě na běžkách!

 

LETNÍ OBDOBÍ

Rozhledny Jizerských hor

ve velmi blízkém okolí chaty Bouchalky..

Rozhledna Štěpánka – Štěpánka je kamenná rozhledna na vrchu Hvězda (959 m. n. m.) na Příchovickém hřebeni. Nachází se v katastrálním území Příchovice u Kořenova, obec Kořenov, okres Jablonec nad Nisou. Rozhledna je 24 metrů vysoká, postavena byla v letech 1847 až 1892.

Rozhledna na Tanvaldském Špičáku – Hospoda s rozhlednou stojí na vrcholu kopce, kde končí lanovka a vlek v zimní sezoně. První vyhlídka se datuje na rok 1889.

Královka – Královka je kamenná rozhledna v Jizerských horách na kopci Nekras (859 m. n. m.) v katastrálním území Janov nad Nisou, necelý kilometr od Bedřichova.

další rozhledny...

Kontakt

Pustinská 653
468 61 Desná
Česká republika

Zodpovědná osoba: Iva Kühnová
Telefon: +420 720 122 801
OTEVŘENO: Po domluvě

e-mail:ivakuhnova@seznam.cz
www: www.jizerky-desna.cz